Přeskočit na obsah

Články

Aplikace Záchranka

Strážný anděl s červenou ikonou
Rychlost, jednoduchost a efektivita jsou faktory, které hrají klíčovou roli při přivolávání profesionální pomoci.

AMOK – Útok aktivního střelce

Mimořádné události „AMOK“, které se řadí do typových činností spolupráce IZS se definují útokem pachatele či pachatelů převážně na místa s vysokou kumulací tzv. měkkých cílů.

Sebeobrana pro SŠ Obchodní akademie Uherské Hradiště

Naše společnost TEPP vytvořila pro Obchodní akademii v Uherském Hradišti, v rámci prevence a bezpečnosti pro školské instituty, projekt sebeobrany na míru. Tento projekt byl realizován ve druhé polovině září a jeho cílem nebylo pouhé představení funkčních sebeobranných technik určených této specifické skupině studentů, ale sloužil také jako osvěta v oblasti předcházení konfliktních situací, která bývá často zanedbávána.

Práce s dechem

Dnešní nezdravě hektická doba od nás vyžaduje rychlé a správné rozhodování, přesměrováváme naši pozornost z jednoho úkolu na druhý. Lidé pod návalem povinností ztrácí důvěru ve své schopnosti, propadají beznaději a depresím. To, že dýchání je nástroj k ovládání jinak vůlí neovladatelných systémů v lidském těle, je v dnešní době již potvrzená teze.

Kurz první pomoci pro učitele SŠ

V nedávné době jsme využili příležitosti uspořádat kurz první pomoci, který měl za cíl posílit znalosti a dovednosti v oblasti první pomoci u učitelů Obchodní akademie Uherské Hradiště.

Kratom – Dobrý sluha nebo zlý pán?

V poslední době se do ČR, ale i jiných států Evropy, dostává látka zvaná kratom, která nese příslib účinků jako např. podporu soustředění, nabuzení těla k aktivitě, utlumení příznaků únavy a bolesti. I přes zdánlivě zázračné účinky, nad zmíněnou látkou stále visí mnoho otazníků, a to nejen o její účinnosti, ale především o její zdravotní nezávadnosti.

Konfliktní situace – prevence na prvním místě

Současná ekonomická situace, nálada ve společnosti, přibývající fyzické útoky, ozbrojené útoky “AMOK” na školách a veřejných institucích. Zneužívání alkoholu, omamných a psychotropních látek, tlak nedávných restrikcí pandemického období, kontroverze.